Banner

Informacje prasowe

2010-09-29

Polski system podbija europejskie rajdy

W dniach 1-3 października odbędzie się w Grecji Rajd ELPA, stanowiący ósmą eliminację Mistrzostw Europy o najwyższym, dwudziestym współczynniku trudności.

W rywalizacji udział wezmą trzy polskie załogi: Michał Sołowow, Maciej Oleksowicz oraz Michał Ruta. W rajdzie ,,wystartuje” również polski system bezpieczeństwa ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation), który jest oparty na technologii GPS. Rozwiązanie to wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników Rajdu.

Rajd Elpa rozpocznie się w piątek 1 października o 18.30 czasu polskiego, a pierwsze załogi na metę dojadą w niedzielę po godzinie 18-tej. Tegoroczna rywalizacja po raz pierwszy rozgrywana będzie na nawierzchniach asfaltowych. Bazą jest Patra w południowo-zachodniej Grecji, na półwyspie Peloponez. Całkowita długość rajdu to 1111 kilometrów, z czego 293 kilometry stanowią odcinki specjalne.

Powodem do zadowolenia jest fakt, że podczas europejskiego rajdu zostanie wykorzystany polski system bezpieczeństwa ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation) firmy AutoGuard. Aplikacja wcześniej z powodzeniem wykorzystywana była podczas Rajdowych Mistrzostw Polski, teraz doczekała się udziału w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Organizatorzy zdecydowali się na ASTO, ponieważ jest niezawodny i pozwala na kontrolowanie przejazdu wszystkich samochodów biorących udział w rajdzie, zarówno w trakcie odcinków specjalnych, jak również podczas dojazdów. Startujące samochody zamontowane będą miały urządzenia GPS firmy AutoGuard wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty - GPS ustala pozycję i przekazuje dane za pomocą sieci GSM do programu. Aplikacja przetwarza otrzymane dane i natychmiast wyświetla na ekranach komputerów w Centrum Kierowania Rajdem. Ważne jest to, iż urządzenie GPS wyposażone jest we własne zasilanie i w żadnym stopniu nie ingeruje w instalację elektryczną samochodu. Czas montażu urządzenia jest bardzo krótki, bo to zaledwie ok 3-5 minut. Montaż dokonuje się podczas badania kontrolnego i w żaden sposób nie zakłóca on procesu przygotowania zawodnika, czy też pojazdu do startu.

Wykorzystanie systemu ASTO w Rajdowych Mistrzostwach Europy bardzo nas cieszy, ponieważ polskie rozwiązanie informatyczne zostało docenione za granicą. Dla firmy jest to znak, że nasze technologie mogą spokojnie konkurować z tymi z Europy Zachodniej. Udział w Rajdzie Elpa świadczy również o tym, że system ASTO doskonale sprawdza się ekstremalnych warunkach rajdowych i znacząco zwiększa bezpieczeństwo, zarówno kierowców, jak i kibiców." – powiedział Romuald Chałas, Wiceprezes Zarządu AutoGuard S.A.

Dodaj do Google+:

Komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Do wiadomości redakcji (nie będzie publikowany)

Newsletter

2011-06-05

Obywatelu, zamleduj się

Geolokalizacja sprytnie wykorzystuje naturalną ludzką cechę: chęć informowania innych o sobie. A na tym można zarobić.

2011-03-27

Po co nam na autostradzie nawigacja?

Bezpieczna jazda po autostradzie.

2010-12-25

Przypadki oszustw w transporcie

Przedstawiona poniżej sytuacja pochodzi z przypadkowo wybranego forum internetowego:

2010-12-22

Nie tylko o nawigacji

Trudno dziś wyobrazić sobie podróżowanie bez nawigacji. Dlatego obok klasycznych urządzeń samochodowych, coraz większą rolę odgrywa też GPS i AGPS w telefonie. Która z tych opcji jest lepsza?

2010-11-15

Ndrive - z Portugalii do Polski

Eduardo Carqueja - rozsądnym jest dążenie do sprzedaży oprogramowania nawigacyjnego po niższych cenach, ale za to dając licencję na krótszy okres.

2010-11-02

Polskie autostrady - pożeracze czasu i pieniędzy

Podróżując polskimi autostradami każdy kierowca traci ponad 3,5 minuty na jednej bramce, co znacznie obniża płynność ruchu, a przy docelowym rozmieszczeniu wszystkich PPO wydłuża czas przejazdu o prawie 40 minut.

2009-06-19

Kosmiczne gepardy - czyli o polskim programie kosmicznym w roku 2020

Jakub Ryzenko

2007-11-28

Polska w kosmosie

O rosnącym zaangażowaniu naszego kraju w badania przestrzeni kosmicznej

Baza firm

Navisoft

Producent systemów monitoringu i kontroli GPS.

NaviExpert

Pierwsza w Polsce mobilna nawigacja

Navisoft

Producent systemów monitoringu i kontroli GPS.

NaviExpert

Pierwsza w Polsce mobilna nawigacja

AgroPower

Oprogramowanie dla rolnictwa

Polecamy

Sonda

Jakiej nawigacji używasz?
Zobacz wyniki